Archiwum miesiąca Luty, 2014

Wyeliminuj z życia stres, a poprawisz szybko własne zdrowie

smile-more-worry-less-1413992-mCodzienność obfituje w wiele naprawdę stresujących sytuacji. Śmierć bliskich, problemy podczas szukania zatrudnienia, zerwanie relacji z partnerem, zagrożenie trudnym egzaminem. Mamy oczywiście rozróżnienie między stresem pozytywnym, mocno mobilizującym, z reguły krótkoterminowym, a negatywnym stresem powodującym zaburzenia osobowości, depresję, nerwice. Większość osób cierpiących katusze nieustannego stresowania pozbawia się możliwości szybkiego reagowania, ogranicza pole towarzyskiego i zawodowego manewru.

 

Najczęściej jedyną opcją leczenia są środki uspakajające oraz całkowite wyeliminowanie negatywnego czynnika z życia, nawet jeżeli to wiąże się z utratą pracy lub pogorszeniem standardów. Stres realnie wywołuje choroby ciała. Od dawna medycyna konwencjonalna potwierdza powiązanie między umysłem, a organizmem. Nie ma po prostu jednego bez drugiego. Negatywny stres będący cały czas z człowiekiem ogranicza go w najstraszniejszy sposób. Na zewnątrz wszystko niby w porządku, a wewnątrz straszne rozterki, prowadzące do alienacji, degradacji ciała.

Coraz większe dolegliwości w społeczeństwie

pills-755991-mCoraz więcej ludzi skarży się na przeróżne dolegliwości związane z coraz to nowymi, pojawiającymi się w dzisiejszym świecie chorobami. Kiedyś, ludzie byli odporniejsi na wirusy i bakterie krążące w powietrzu. Było ich także mniej, więc i rzadziej dostawały się one do organizmu. Niestety, nadeszły czasy w których zarówno mamy o wiele więcej lekarstw i możliwości na walkę z chorobami, ale również chorób jest już tak dużo, że współczesna medycyna nie nadąża z wyprodukowaniem nowych leków.

 

Są również choroby, które stają się po prostu nieuleczalne, ze względu na ich oporność na składniki lekarstw. Jest to ogromne zagrożenie dla cywilizacji, można wręcz powiedzieć, że jedno z największych. Niestety nie da się nic na to już teraz poradzić. Możemy starać się tylko zminimalizować szkody i ochronić przed powstaniem kolejnych bakterii i wirusów groźnych dla życia ludzkiego, których nie będziemy w stanie usunąć z organizmu człowieka. Jest to nasza jedyna i ostatnia już szansa na leczenie ze strony profesjonalistów.

Dbanie o wygląd atrybutem każdej kobiety

Każdej kobiecie zależy na pięknym wyglądzie dlatego stosują one wszelkiego rodzaju diety. Które pomogą im osiągnąć piękna i szczupła sylwetkę. Niektóre kobiety nadużywają stosowanie wszelkiego rodzaju diet nie dbając przy tym o swoje zdrowie. Liczą się dla nich przede wszystkim efekty. Złe stosowanie diety może mieć negatywne skutki na zdrowie każdej kobiety. Dłuższe stosowanie diety może doprowadzić do anoreksji czy bulimii jeżeli nie jest ona kontrolowana przez lekarzy.

 

Dbanie o wygląd to nie tylko dieta ale również odpowiednio dobrany ubiór oraz uczesanie zgodne z najnowsza modą. Ważny jest przede wszystkim schludny oraz elegancki wygląd. Makijaż oraz różnego rodzaju zabiegi sprawiają że kobieta wygląda pięknie i młodo. Nie trzeba jej więc stosować diet ponieważ odpowiednie ubranie może jej poprawić samoocenę i to wystarczy. Ubranie sprawi że kobieta dostrzeże jak bardzo jest atrakcyjna przez co nie będzie musiała stosować żadnych diet. Pamiętajmy że dbanie o swój wygląd to nie tylko diety ale również wyrażenie siebie poprzez fryzurę czy ubrania.

Niebezpieczny alkohol coraz bardziej dostępny dla dzieci

cafe-bar-3-552832-mTo wybieranie się na pewne imprezy może okazać się dla dzieci pewnym zagrożeniem. Należy zaznaczyć, że w tym kierunku dzieci są przekonani o tym, że rodzice nie pozwalają na organizowanie takich imprez. Dlatego wszystko wykonują poza ich plecami. Dzięki temu mogą również zdecydować się na zorganizowanie na takiej imprezie alkoholu, a nawet narkotyków. Dokładnie widzimy, jakie zagrożenia mogą spotkać nasze dziecko na takich imprezach.

 

Dobrze będzie mu przedstawić takie zagrożenia. Również istota dotyczy nauczenia podejścia do używek, które wydają się być bardzo powszechne. Na pewno dzięki temu dziecko będzie mogło mieć odpowiedni stosunek do takich zagrożeń, a przy tym nie decydować się na takie imprezy, gdzie większość osób wybiera taką formę zabawy. Najlepiej będzie zapewnić sobie przyjaciół, którzy mają bardzo podobne poglądy do naszych. Dzięki temu łatwiej będzie nam przebywać z takimi osobami, jak i trzymać się swoich zasad. Nie będziemy dręczeni za to, w jaki sposób się zachowujemy i czego nie zażywamy.

Jak uchronić dziecko przed molestowaniem i problemami psychicznymi

To nasze dzieci mogą okazać się także ofiarą dręczenia molestowania. Należy zaznaczyć, że spotykają się już z takimi zagrożeniami w szkole. Zarówno takie zachowania molestowania pochodzą od strony uczniów, ale czasami od strony nauczycieli. Jak powinni rodzice zachować się w takiej sytuacji? Zapewne nie chcą w ogóle do niej doprowadzić. Dlatego muszą nauczyć swoje dziecko odpowiedniego podejścia do takich problemów, z którymi może się spotykać.

 

W ten sposób o wiele łatwiej będzie mu poradzić sobie z ich przezwyciężaniem. Będzie przejawiał takie zachowanie, aby nie pozwolić sobie na początkowe formy molestowania. Taka stanowcza postawa zapewne będzie mogła zniechęcić takiego dręczyciela. Jeśli jednak dojdzie do molestowania, to dziecko będzie starało się szukać u rodziców odpowiedniej pomocy. Nie powinniśmy myśleć, że nasze dziecko kłamie i wymyśla sobie pewne historie. Należy je dokładnie wysłuchać i wczuć się w jego położenie. Następnie będą mogli rodzice szukać w tym kierunku odpowiedniego rozwiązania.

Spalanie tkanki tłuszczowej

L-karnityna może być stosowana jako suplement dodatkowo wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej i odchudzających się, trenujących osób, ale nie jest to jedyne znane jej zastosowanie. Powszechnie stosuje się ją w leczeniu różnych chorób i urazów. Niedobór karnityny możę spowodować osłabienie mięśni szkieletowych a nawet niewydolność mięśnia sercowego. L-karnityne podaje się zazwyczaj pacjentom cierpiącym na choroby układu krążenia, tak jak wspomniałem także na niewydolność mięśnia sercowego, osobą posiadającym liczne uszkodzenia mięśni, podczas choroby na miażdżycę.

 

Pomocniczo stosuje się ją też w wielu innych chorobach takich jak otyłość czy nawet AIDS. Suplementacja, czyli dodatkowe dawki karnityny dla człowieka ciężko pracującego fizyczne, lub uprawiającego sporty siłowe powinna wykosić od około 200mg do 2g na dobę. Suplemetacja zalecana jest także u wegetarianów, którzy nie spożywają mięsa takiego jak wołowina czy wieprzowina, które jest bogate w karnityne, łatwo przyswajalną i potrzebną naszemu organizmowi.